Tomek

Wczoraj z hospicjum Promyczek został wypisany Tomek i przekazany pod opiekę hospicjum dla dorosłych. Tomkowi życzymy dużo siły A rodzicom dziękujemy za długoletnią współpracę.

Tomek urodził się 26.10.1997. Nic nie wskazywało na to, że będzie chory.
W drugim miesiącu życia dostał pierwszego ataku padaczki. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną, ma upośledzenie w stopniu głębokim i skoliozę kręgosłupa, nie chodzi, nie mówi.

Wymaga całodobowej opieki. pomimo swojej choroby jest radosnym chłopcem. Cały czas jest rehabilitowany, na początku choroby umiał sam usiąść, przemieszczał się na kolanach i przy pomocy drugiej osoby potrafił zrobić parę kroków.

Gdy miał 10 lat stan Tomka się pogorszył dostał bardzo długich napadów padaczki. Utracił zdobyte umiejętności. Przebywaliśmy w szpitalu w Międzylesiu na leczeniu wtedy też dostał zapalenia płuc, gdzie był przewieziony z oddziału neurologii do oddziału pediatrii i tam długo leczony.

Od tamtej pory był bardzo często hospitalizowany ze względu na nawracające zapalenie płuc. Do momentu gdy trafiliśmy pod opiekę Domowego Hospicjum Promyczek w każdej chwili możemy zwrócić się o pomoc, która jest udzielana bardzo szybko.
Za pomoc, wsparcie jakie otrzymujemy bardzo dziękujemy.

IMG_1048 IMG_1049 IMG_1051 IMG_1053