Marysia

Marysia urodziła się 15 listopada 2012 r. Niebieskie oczka i blond włosy i takie też patrzą teraz na nas, choć są już tak zmęczone chorobą nowotworową.


Pasją nas rodziców Marysi było bieganie i od 10 miesiąca życia Marysia zaczęła biegać z nami, jeżdżąc w sportowym wózku biegowym. Wspólny udział w tak wielu biegach, wyścigach i ta radość Marysi. Ta dziecięca radość i uśmiech…uśmiech Marysi, który oczarował tak wiele osób. Marysia jak każdy przedszkolak uwielbiała zabawę, spacery i basen.

Teraz przez swoją chorobę nowotworową nie wstaje, nie może się pobawić, choroba zabrała jej tak wiele a chce zabrać wszystko. Choroba nowotworowa. Wielopostaciowy złośliwy guz pnia mózgu. Diagnoza 9 lipca 2018 r. Pobyt w Centrum Zdrowia Dziecka i operacja częściowego usunięcia guza przeprowadzona przez neurochirurgów 19 lipca badanie molekularne guza potwierdziły diagnozę – guz mózgu IV st. złośliwości DIPG. Nowotwór nieuleczalny, ale zawsze kochający rodzic ma nadzieję.

Podjęte leczenie w Polsce i wyjazd na terapię do Instytutu Onkologii w Monterrey, tak jak wiele innych rodziców z dziećmi z Polski i całego świata. I ten uśmiech Marysi i akcja ” Po uśmiech Marysi” oraz tak wiele imprez, wydarzeń sportowych i kulturalnych, licytacji i zbiórek. W tym akcja pomocy Marysi przeprowadzona przez Polskie Radio, ten uśmiech Marysi mimo choroby słyszalny w tak wielu domach.
Nowotwór nigdy nie chce zostać zniszczony. Rozsiew choroby, na całą malutką główkę Marysi, i pogorszenie stanu w kilkanaście dni ….

Pod opieką Promyczka jesteśmy od 5 lipca 2019 r.