Maksymilian

Maksymilian urodził się 16.10.2015 roku w 36 tygodniu ciąży. Ważył 2970 g i miał 50 cm. Po urodzeniu okazało się, że ma obustronny rozszczep podniebienia twardego i miękkiego oraz problemy z oddychaniem. Został zabrany na oddział intensywnej terapii.

Okazało się, że Maksio ma sekwencję Pierre Robina czyli cofnMaksiętą żuchwę, rozszczep podniebienia i zapadający się język, co powoduje problemy z oddychaniem.
Od początku karmiony jest przez sondę, która jednocześnie ułatwia mu oddychanie, ponieważ chroni przed całkowitym zapadaniem się języczka. Ponadto, istnieje podejrzenie, że Maks może mieć zespół wad genetycznych Marshalla- Sticklera.

Po tygodniu pobytu na OIOM –ie Maks trafił na inny oddział, gdzie uczyliśmy się karmienia przez sondę. Po około dwóch tygodniach został wypisany do domu. Niestety bardzo słabo przybierał na wadze, ponieważ bardzo często ulewał i wymiotował. Trafił znowu do szpitala z powodu odwodnienia i z podejrzeniem zachłystowego zapalenia płuc. Okazało się, że ma infekcję dróg oddechowych i refluks żołądkowo – przełykowy. W szpitalu spędził miesiąc i do domu został wypisany pod koniec stycznia. Wtedy też trafiliśmy pod opiekę Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek.

Z powodu podejrzenia wad genetycznych Maks wymaga stałej opieki okulistycznej, audiologicznej, neurologicznej, rehabilitacji, tlenoterapii oraz innego specjalistycznego sprzętu.

IMG_20151016_201054