Jasiek

Dzielimy się radosną wiadomością 😊 Jaś został wypisany z Promyczka. Stan Jasia się poprawił😀 Życzymy mu dalszego rozwoju i powracania do pełni sprawności A rodzicom dziękujemy za zaufanie 🙂

Jestem Jaś i urodziłem się 02 marca 2022 roku. Urodziłem się w 39 tc ale zaraz po porodzie okazało się, że potrzebuje wspomagania oddechowego ponieważ moje płuca nie są wystarczająco rozwinięte. Mam też problem z nóżkami ponieważ położenie w jakim znajdowałem się u mamy w brzuchu (miednicowe) spowodowało że mam obustronne zwichniecie stawów biodrowych i czeka mnie w przyszłości operacja. Jest ona dla mnie szansą aby mógł kiedyś stanąć na własnych nogach.

Rehabilitacji też będą wymagały moje kolanka które są przykurczone i lewa stópka, która jest w położeniu końsko-szpotawym. Pierwsze trzy miesiące mojego życia spędziłem w szpitalu na Oddziale Patologii Noworodka. Komplikacje sprawiły, że dwa razy przeszedłem zachłystowe zapalenie płuc i przez długi czas karmiony byłem wyłącznie sondą dożołądkową.

Lekarze mówią, że na pewno będę potrzebował dużo rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej. Czeka mnie dużo ciężkiej pracy ale będę walczył o swoją sprawność.