Ivo

Ivo1Ivo urodził się 15 września 2012 roku. Urodził się zdrowy, niestety tuż po narodzinach przestał oddychać. Skutkiem tego jest ciężkie niedotlenienie mózgu. Przez pierwszy miesiąc swojego życia Ivo przebywał w szpitalu. Z powodu braku samodzielnego oddechu był zaintubowany. Kiedy już mógł samodzielnie oddychać, dostał zapalenia płuc wskutek czego został ponownie zaintubowany.

Na szczęście po terapii antybiotykowej Ivo ponownie mógł sam oddychać. Do momentu wyjścia ze szpitala był praktycznie nieprzytomny. Niedotlenienie spowodowało brak odruchu ssania i połykania, przez co Ivo karmiony jest sondą wprowadzoną przez nos do żołądka. Z tego powodu Ivo wymaga odśluzowywania nadmiaru wydzieliny, której nie jest w stanie sam połknąć.

Jak dalej będzie się rozwijał pokaże czas. Na dziś wiadomo, że Ivo potrzebuje rehabilitacji, dzięki której być może nauczy się jeść oraz nadrobić zaległości spowodowane niedotlenieniem. Dzięki pomocy pracownikom hospicjum jest nam na co dzień łatwiej w opiece nad Ivem.