‘III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego’

W niedzielę 20 listopada odbył się ‘III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego’ zorganizowany przez Fundację Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek.  Wydarzenie przygotowano z okazji 12-lecia działalności „Promyczka”.  Przełajowe zawody biegowe skierowane były do dzieci, młodzieży i dorosłych w czterech kategoriach: bieg dziecięcy 200 m, bieg OPEN 6 km, bieg OPEN 12 km, Nordic Walking 6 km. Zawodnicy biegli ścieżkami przez z lasy otwockie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Każdy z zawodników w ramach wpisowego na bieg przekazał cegiełkę w kwocie 40 PLN na działalność Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek w Otwocku. W pakietach startowych uczestnicy otrzymali numer startowy, okolicznościowy komin sublimacyjny, medal, certyfikat uczestnictwa, gadżety naszych partnerów. Towarzyszący bieg dziecięcy miał charakter sportowo-rekreacyjny bez elementu rywalizacji, w kategorii do 12 lat na dystansie 200 m. Każde dziecko po dobiegnięciu do mety otrzymało pamiątkowy medal i dyplom. Biegi OPEN na 6 km /12 km oraz Nordic Walking 6 km odbyły się systemie rywalizacji.

Z pośród wszystkich zawodników wyłoniono 18 zwycięzców w 3 kategoriach, którzy stanęli na podium.  Zakładany przez organizatora limit 150 zawodników został przekroczony na etapie zgłoszeń online. Finalnie na ‘III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego’ zarejestrowało się 190 zawodników. Na mecie na zawodników czekała gorąca herbata oraz słodkości.  Wydarzenie od strony sportowej, przebiegu trasy i prowadzenia zorganizował niezawodny Tomek Celiński i jego „team”!

Prezentujemy listę wyłonionych zwycięzców podczas niedzielnego biegu.

12 km-kobiety

1. Mikoś Roman
  2. Konopacki Marek
  3. Czerniecki Robert

‘III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego’ upłynął w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Dzięki słonecznej pogodzie zawodnicy nie odczuli minusowej temperatury. Podziękowania kierujemy do wolontariuszek Hospicjum Promyczek: Klaudii, Magdy, Zuzi, Kasi oraz Izy, bez których nasze zawody nie przebiegłyby tak sprawnie. Słowa zadowolenia jakie docierają do nas od uczestników biegu utwierdzają nas w zasadności organizowania charytatywnych akcji sportowych dla mieszkańców naszego Powiatu.

Bieg odbył się dzięki wsparciu naszych partnerów i współorganizatorów: Fundacja Santander Bank Polska im. I.J. Paderewskiego, Miasto Otwock, Powiat Otwocki, Firma ASMA POLSKA, Tuptuś Otwock, Stowarzyszenie Nasz Wspólny Dom, Lasy Państwowe, Fundacja Ochotnicza Grupa Ratownicza Musso4x4, Otwocki Kalendarz Kulturalny, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku, Klasy mundurowe, Bistro Merano.