„II Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku” na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek

KIEDY: sobota 10 września 2022 r. godz. 11.00-16.00

GDZIE: Leśny Park Wiejska, ul. Szkolna 22 w Otwocku

W ramach pikniku sportowo-rekreacyjnego:

  • Zawody w podciąganiu się na drążku w 5 kategoriach. Sędziowie: Katarzyna Najman, Krystian Elert, Robert Plutowski
  • Gry i konkursy dla dzieci
  • Kwesta na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek
  • Upominki dla uczestników

Zapisz się na zawody do dn. 02.09.2022 r:

Patronat medialny : https://iotwock.info/

REGULAMIN

REJESTRACJA

WPISOWE

w sobotę 10 września 2022 r. w godzinach 11.00-16.00 zapraszamy na piknik sportowo-rekreacyjnego o charakterze profilaktycznym, promującym zdrowy tryb życia pn. „II Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku” na rzecz naszego hospicjum.

Celem imprezy jest promocja zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej  w kontekście zapobiegania nadwadze i innym chorobom. Profilaktyka zachowań prozdrowotnych i przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez informowanie o zachowaniach ryzykownych. Stymulowanie aktywności fizycznej w rodzinie i u osób nieaktywnych sportowo bez względu na wiek. Popularyzowanie wiedzy o zachowaniach zdrowotnych oraz profilaktyce chorób. Promowanie i upowszechnianie idei hospicyjnej wśród mieszkańców. Organizacja wydarzenia kulturalnego-sportowego dla mieszkańców miasta i powiatu. Zwiększenie poczucia tożsamości lokalnej, której jednym z fundamentów może być niesienie pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom. Zbiórka środków finansowych na prowadzenie działalności Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek w Otwocku. Promocja wolontariatu, promocja Miasta Otwocka oraz Powiatu Otwockiego.

W/w wydarzenie  odbędzie się na torze ćwiczeniowym na terenie Leśnego Parku Wiejska, ul. Szkolna 22 w Otwocku. Impreza skierowana jest  do wszystkich grup wiekowych. Podczas zawodów odbędą się mini konkurencje dla dzieci oraz publiczności.  Na zawody składać się będą cztery osobne konkurencje:

  • Podciąganie na drążku z własną masą ciała- kobiety
  • Podciąganie z dodatkowym obciążeniem +10 kg- kobiety
  • Podciąganie na drążku z własną masą ciała- mężczyźni (zawodowcy)
  • Podciąganie na drążku z własną masą ciała- mężczyźni (amatorzy) 
  • Podciąganie na drążku z dodatkowym obciążeniem +35 kg (mężczyźni)

Na terenie zawodów organizujemy rodzinny piknik, z animacjami dla dzieci, stoiskami promującymi zdrowy styl życia, małą gastronomią. Na koniec zaplanowany jest grill. Podczas całego wydarzenia (zawodów i pikniku) organizator zapewni opiekę medyczną. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”.   W dniu 01.08.2022 r. uruchamiamy internetowy formularz przez który zawodnicy będą mogli zgłaszać swój udział  w zawodach. Aby wystartować w zawodach należy uiścić „wpisowe”-darowiznę w kwocie 50 zł. Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma pakiet startowy, tzn. koszulka, nr startowy, gadżet „Promyczkowy” oraz certyfikat za wsparcie Hospicjum i udział w zawodach.