Artur

Artur5Artur ma 16 lat. Choruje na nieuleczalną, uwarunkowaną genetycznie chorobę- mukowiscydozę. Choroba została rozpoznana u chłopca gdy miał 4 miesiące. Cały czas postępuje, a rokowania są złe. Płuca i inne narządy wewnętrzne są zniszczone. Chłopiec jest kwalifikowany do przeszczepu płuc. Niestety w Polsce nie przeprowadza się przeszczepów u dzieci z mukowiscydozą.

Operacja może być przeprowadzona tylko za granicą, a to wiążę się z ogromnymi kosztami, przekraczającymi możliwości finansowe rodziców chłopca. Artur tak jak większość młodych osób w jego wieku ma wiele zainteresowań. Samochody, przyroda, technika czy piłka nożna to tylko niektóre z nich.

Niestety niewydolność płuc ogranicza możliwości rozwijania pasji chłopca. Częste pobyty w szpitalu, leczenie, rehabilitacja to tylko niektóre elementy nie pozwalające na normalne życie i funkcjonowanie. Często chłopiec nie może pozwolić sobie na zwykły spacer czy wyjście z domu do rówieśników, gdyż większość czasu pozostaje w domu podłączony do tlenu.

Pomimo choroby i wszystkich ograniczeń z nią związanych, Artur jest bardzo pogodny.

Artur6 Artur9 Artur8
IMG_1062 IMG_1064IMG_1061