Antoni

Nazywam się Antoś . Urodziłem się 10.02.2022r. z ogromną przepuklina pępowinowa (omphalocele), wrodzonym skrzywieniem kręgosłupa , niewydolnością oddechową. Całe swoje dotychczasowe życie spędziłem na oddziale intensywnej terapii.
Już w pierwszej dobie po urodzeniu miałem bardzo skomplikowana operacje próby zamknięcia  powłok brzuszka i wsadzeniu narządów na właściwe miejsce. Potrzebowałem pięciu takich operacji aby mój brzuszek mógł przypominać w miarę możliwości normalny. Z uwagi na przepuklinę, miałem i mam duże problemy z oddychaniem. Przez pierwsze trzy miesiące swojego życia byłem w śpiączce farmakologicznej podłączony do respiratora, który oddychał za mnie. Teraz cały czas potrzebuje tlenu, ponieważ bez niego spada mi saturacja. Dodatkowo mam skrzywienie kręgosłupa :skoliozę z rotacja kręgów, dlatego potrzebuje tez intensywnej rehabilitacji aby zapobiec postępowaniu wady.

Obecnie jestem pod stała opieka wielu specjalistów, potrzebuje czynnej rehabilitacji. Wiem, że przede mną długa droga, ale moi rodzice mówią ze jestem bohaterem a oni przecież nigdy się nie poddają .
Hospicjum Promyczek zapewnia mi w domu odpowiedni sprzęt i wsparcie medyczne za co bardzo im dziękuje, ponieważ dzięki nim mogę być z rodzicami , którzy bardzo mnie kochają.