Wiktoria

W dniu 29.04.2011 roku urodziła się Wiktoria. Od pierwszych chwil po narodzinach zaczęły się problemy zdrowotne. Już po porodzie pojawił się krwiak podtwardówkowy. Po niedługim czasie pojawiły się również kłopoty z krwią i moczem Wiktorii- po badaniach okazało się że ma mikrocytozę oraz refluks pęcherzowo-moczowodowy.

Córka mając niecały rok życia przeszła zapalenie opon mózgowych. W tym czasie zaczęły się również problemy z serduszkiem Wiktorii. Pojawiały się szmery, jak się później okazało z powodu powiększenia się dziury w sercu, wada ta została zoperowana w styczniu 2019 roku. W wieku 4 lat pojawiła się u Wiki padaczka i wtedy również stwierdzono dziecięce porażenie mózgowe. We wrześniu 2016 roku Wiktoria ze względu na niewydolność krążeniowo-oddechową trafiła do szpitala na OIOM. Przez trzy pierwsze dniu pobytu w szpitalu córka utrzymywana była w śpiączce farmakologicznej oraz przez ponad tydzień była podłączona pod respirator. W wyniku pogorszenia się stanu zdrowia córki założono jej PEGa oraz rurkę tracheostomijną. Po miesięcznym pobycie na oddziale szpitalnym zostałyśmy wypisane do domu.

Pomimo wielu schorzeń i ograniczeń 8-letnia już Wiktoria jest radosnym dzieckiem, które nie poddaje się i ma ogromną wolę życia. Pod opieką Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek jesteśmy od  maja 2018 roku.